Pantallona Pentagon BDU RIP-STOP 2.0 ngjyrë bezh

45

• Seri e re 2.0 BDU Pantallona Pentagon
• Materiali 65% poliestër dhe 35% pambuk
• 2 parësorë, 2 anësorë dhe 2 xhepa të pasëm
• 7 ngjyra
• Sistem Rip-Stop për rezistencë në veshje
• Qepje e trefishtë
• Të lehta dhe të rehatshme
• Liri në lëzivje
• Përforcim në ije dhe një gju
• YKK zip sistem mbërthimi

Clear

Description

Pantallona Pentagon BDU RIP-STOP 2.0 ngjyrë bezh janë modeli më i ri i pantallonave nga tani në raftet tona. Bëhet fjalë për model të ri ku janë aplikuar disa ndryshime teknike. Ky model vjen në 7 ngjyra kështu që secili mund të gjejë atë që i përshtatet. Sistemi Rip-Stop, pra rezistenca në veshje është i fshehur në përzierjen e materialit, i cili përbëhet prej 65%poliestër dhe 35%pambuk, i cili në mënyrë të konsiderueshme ua rrit kohëzgjatjen pantallonave dhe për ketë arsye janë të njohura.
Si përforcim shtesë janë bërë segmente në gju dhe në ije në mënyrë që të keni liri më të madhe në lëvizjen e këmbës dhe të gjitha qepjet janë të trefishta, gjë që i bën shumë të forta dhe rezistente. Krahas të gjitha përforcimeve dhe mbrojtjeve të pantallonave, janë shumë të përshtatshme dhe të rehatshme, duke pasur parasysh që nuk njohin kohë të caktuar, mund ti mbani gjithmonë. Përmbajnë dhe hapsirë të arsyeshme kështu që mundeni të mbani me vete të gjitha gjërat e nevojshme. Kanë dy xhepa të parmë të hapura, dhe dy të pasme të mbyllen falë shiritit ngjitës dhe kanë madhësi mesatare. Në anët anësore ndodhen xhepa paksa më të mëdhenj në të cilët gjuetarët mund të vendosin municione rezervë, llampa, kompas, etj dhe mbyllen me shirit ngjitës në njërin cep dhe me buton në cepin tjetër. Një detaj tjetër interesant ndodhet në kyçet e këmbëve ku ndodhen shirita të vegjël të cilët mund ti shtrëngoni gjatë ditëve të ftohta në mënyrë që të ruani temperaturën e turpit. Pa dyshim pantallona të cilat po pushtojnë botën falë cilësisë dhe funksionalitetit të tyre dhe që duhet ti posedoni.

Additional information

Madhësia

33/34, 34/34, 36/34, 38/34, 40/34, 41/34, 42/34, 44/34

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Pantallona Pentagon BDU RIP-STOP 2.0 ngjyrë bezh”

Your email address will not be published. Required fields are marked *